Ajaxu derbi u Eindhovenu

Eredivizija, 25. kolo

Ajax je u derbiju 25. kola holandske Eredivizije, kao gost, savladao PSV s 3:1.

PSV je do ove utakmice imao 14 bodova ispred drugoplasiranog Ajaxa, koji je, eto, uspio donekle smanjiti ionako veliku razliku.

Kishna je doveo goste iz Amsterdama u prednost nakon pola sata igre. Do 77. minute se rezultat nije mijenjao, a onda golijada.

Luuk de Jong je u 77. minuti pogodio za izjednačenje nakon ubačaja iz kornera, da bi u 83. minuti Schone majstorski pogodio iz slobodnjaka za novo vodstvo Ajaxa.

Potražite više informacija na temu Eredivisie:

Na kraju je El Ghazi, u sudačkoj nadoknadi, postavio konačnih 3:1 za veliko slavlje Ajaxa.