Albanija slavi plasman na Evropsko prvenstvo

Kvalifiakcije za Evropsko prvenstvo

Reprezentacija Albanije plasirala se na Evropsko prvenstvo u Francuskoj.

Albanci su slavili s 3:0 na gostovanju kod Armenije i tako su po prvi put otišli na neko veliko takmičenje. Slavlje je moglo da počne u Albaniji i na dijelu Kosova već nakon 25 minuta igre.

Poveli su gosti autogolom Hovhannisyana u devetoj minuti, da bi u 23. već bilo 2:0, a strijelac je bio Xhimshiti.

Konačnih 3:0 za ovjeru velikog slavlja Albanaca postavio je Sadiku u 76. minuti.

Albanija je završila druga u grupi I sa 14 bodova, dok će trećeplasirana Danska (12 bodova) u baraž.

Srbija se oprostila porazom od Portugala na stadionu Partizana u Beogradu. Portugalci su u osmom kolu upisali sedmu pobjedu, a strijelci su bili Nani i Moutinho. Jedini gol za Srbiju postigao je Tošić.

U domaćem timu je u 82. minuti isključen Matić zbog direktnog crvenog kartona.