Amaya i Miku Rayu donijeli 13. ovosezonsku pobjedu

Primera Division, 32. kolo

Rayo Vallecano upisao je svoju 13. ovosezonsku pobjedu nakon što je s 2:0 savladao Almeriju.

U 23. minuti utakmice Rayo je stigao do vodstva kada je Amaya pogodio nakon asistencije Ze Castra.

Domaći fudbaleri su prednost od jednog gola držali sve do posljednje minute utakmice kada je trijumf domaćeg sastava ovjerio u 90. minuti ovjerio Miku golom za konačnih 2:0.

Ova pobjeda za klub iz predgrađa Madrida stigla je u pravo vrijeme, a nakon dva uzastopna poraza Rayo je uspisao pobjedu kojom je izbio na desetom mjesto. S druge drane Almerija je nakon 18. poraza u ovoj sezoni ostala na 18. mjestu na tabeli Primere s identičnim brojem bodova (28) kao i Deportivo našeg Harisa Medunjanina.