Anderlecht vodio 2:0, ali ostao bez pobjede u Brižu

Belgija, 6. kolo

U derbiju šestog kola Pro lige Belgije Club Brugge je remizirao s Anderelchtom (2:2) iako su gosti imali dva gola razlike.

Anderlecht je bio blizu pobjede na teškom gostovanju, no nije uspio da sačuva 2:0 vodstvo. Ipak, svejedno su gosti iz Brisela zadrži prvo mjesto na tabeli sa 14 bodova.

Defour i Mitrović su na asistencije Praeta u svega 15-ak minuta gostima omogućili 2:0, ali su Jorgensen i Engels u nastavku spasili Club Brugge poraza.

Castillo je u samo završnici isključen kod domaćih, no nije se to odrazilo na konačan rezultat.