Arsenal, Liverpool i Newcastle u četvrtfinalu Liga kupa

Engleska

Arsenal, Liverpool i Newcastle izborili su plasman u četvrtfinale engleskog Liga kupa.

Arsenal je na Emiratesu u izmijenjenom sastavu bio bolji od Readinga rezultatom 2:0. Topnici su poveli golom Oxlade-Chamberlaina u 33. minuti, a isti igrač je u 77. minuti postavio konačnih 2:0. Ujedno je ova utakmica poslužila Arseneu Wengeru da da šansu mladim igračima.

Liverpool i Tottenham su odmjerili snage na Anfieldu, a Redsi su bili bolji sa 2:1 uz dva pogotka Daniela Sturridgea, dok je Janssen s penala u 76. postigao utješni pogodak za Spurse.

Newcastle je lako izborio prolaz u meču sa Prestonom (6:0). Mitrović je bio dvostruki strijelac, kao i Diame, dok su po jednom pogađali Richie s penala i Perez. Hull je na gostovanju kod Bristol Cityja slavio s 2:1.

Ostale utakmice ove faze Liga kupa igraju se sutra navečer.

Liga kup, osmina finala:
Arsenal - Reading 2:0 (Oxlade-Chamberlain 33, 78)
Liverpool - Tottenham 2:1 (Sturridge 9, 64/ Janssen 76 - penal)
Newcastle - Preston 6:0 (Mitrović 19, 56, Diame 38, 87, Richie 53 - penal, Perez 91)
Bristol City - Hull 1:2 (Maguire 43, Dawson 46)

Oxlade-Chamberlain Goal HD - Arsenal 1-0... by hqfootball2016