Arsenal pregazio Swansea, čarolija Carrolla za West Ham

Premiership, 21. kolo

Uvjerljive pobjede u 21. kolu engleske Premier lige ostvarili su londonski rivali Arsenal i West Ham.

Topnici su pregazili kao gosti Swansea s 4:0, a Labudovi su u ovom meču postigli dva autogola.

Olivier Giroud je donio gostima prednost od 1:0 u 37. minuti, što je bio rezultat nakon prvih 45 minuta.

Zatim su autogolovima Corka i Naughtona Topnici stigli do uvjerljivih 3:0, da bi tačku na ovaj meč stavio Alexis Sanchez u 74. minuti kada je pogodio za konačnih 4:0.

West Ham je pregazio Crystal Palace s 3:0, iako je ovaj meč bio u sjeni sukoba kluba s Dimitrijem Payetom.

Nije Francuz nimalo nedostajao Čekićarima koji su pregazili Crystal Palace s 3:0.

Poveli su u 68. minuti golom Feghoulija, da bi deset minuta kasnije Andy Carroll spektakularnim škaricama povećao prednost na 2:0.

Konačnih 3:0 postavio je Lanzini u 86. minuti susreta.

Sunderland je porazom od Stokea 3:1 nastavio lošu seriju, pobjedu je slavio Burnley nad Southamptonom, dok je Bournemouth poražen na gostovanju kod Hulla s 3:1.