Asistencija Džeke, Roma prokockala pobjedu

Remi u Cagliariju

Fudbaleri Rome remizirali su na gostovanju kod Cagliarija 2:2 u susretu 2. kola italijanske Serije A.

Cagliari se pokazao kao veoma nezgodan tim i na kraju je remi sasvim realan rezultat.

Poveli su gosti već u šestoj minuti. Dosuđen je penal za Romu, a Diego Perotti je precizan za prednost od 1:0.

Cagliari je potom imao nekoliko pokušaja prema golu Rome. Međutim, do kraja prvog dijela se rezultat nije mijenjao, te je ostalo 1:0.

Edin Džeko je ušao na otvaranju drugog poluvremena, da bi već u prvom kontaktu s loptom asistirao Kevinu Strootmanu, koji zakucava loptu iza leđa golmana Storarija  za prednost od 2:0.

Vratio se domaći tim 10 mminuta kasnije. Marco Borriello je pogodio za 2:1, da bi do kraja oba tima imala nekoliko sjajnih šansi za postizanje gola.

Džeko se našao u nekoliko odličnih prilika, ali nažalost do gola nije mogao.

Na kraju, domaći su ipak stigli do gola. Veliku grešku odbrane Rome u gol pretvara Marco Sau za konačnih 2:2.