Astana bez problema protiv BATE-a

Kvalifikacije za Evropa ligu

Fudbaleri Astane slavili su danas u prvom meču kvalifikacija za Evropa ligu na domaćem terenu protiv BATE-a iz Borisova sa 2:0.

Prvo poluvrijeme ovog meča proteklo u terenskoj inicjativi domaćeg tima, ali većih šansi nije bilo, pa se na odmor otišlo bez pogodaka.

Nastavak meča donio je dva gola i to oba u mreži gostujuće ekipe. Prvo je u 70. minuti Kabananga pogodio za 1:0 nakon asistencije Nurgaliyjeva, da bi deset minuta kasnije Nurgaliyev postavio konačan rezultat ovog meča.

Povremeni reprezentativac BiH Marin Aničić odigrao je svih 90 minuta za domaće na ovom meču.