Atalanta lako do pobjede protiv Crotonea

Zukanović igrao svih 90 minuta

Atalanta je u pretposljednjoj utakmici 6. kola Serije A kao gost savladala Crotone rezultatom 3:1.

Već nakon prvog poluvremena bilo je jasno ko će osvojiti tri boda u ovom susretu. Gosti iz Bergama su  golovima Petagne u 3., Kurtića u 40. i Gomeza u 45. minuti stekli ubjedljivu prednost i na odmor otišli s rezultatom 3:0.

U nastavku utakmice, Kessie je isključen pa je Atalanta ostala s igračem manje, a sve što su domaći uspjeli uraditi do kraja je utješni gol Simmyja iz 86. minute.

Bh. reprezentativac Ervin Zukanović je proveo svih 90 minuta na terenu.