Bacca blista, Rossoneri slave, majstorija Bonaventure

Druga pobjeda ekipe Milana

Fudbaleri Milana savladali su u četvrtom kolu italijanske Serie A ekipu Palerma s 3:2.

Zasluženo su Rossoneri došli do tri boda u ovom susretu, a do vodećeg gola su stigli u 21. minuti igre. Bonaventura je uposlio Carlosa Baccu, koji pogađa mrežu gostiju za vodstvo od 1:0.

Radost domaćih navijača trajala je samo 11 minuta. Lijepu akciju tima sa Sicilije završava Hiljemark za izjednačenje rezultata na 1:1.

Ipak, Milan je na odmor otišao vodstvom. Bonaventura je prekrasno pogodio iz slobodnog udarca za prednost od 2:1.

Nastavak susreta donosi nekoliko šansi na obje strane, a u 72. minuti novi gol u mreži Milana. Sjajnu akciju završava Hiljemar, te donosi izjednačenje svom timu, 2:2.

Međutim, samo tri minute kasnije Milan ponovo vodi. Carlos Bacca sjajno glavom pogađa za 3:2.

Ispostavio se to i kao konačan rezultat susreta, pa su Rossoneri stigli do druge pobjede ove sezone.