Begović branio u remiju protiv Napolija

Prijateljska utakmica

Bournemouth i Napoli u okviru priprema za novu sezonu danas su odigrali prijateljsku utakmicu.

Veoma otvorena utakmica, sa mnoštvo šansi na obje strane, na kraju je završena rezultatom 2:2, a prvi su do prednosti došli igrači Napolija.

Napolitance je u vodstvo doveo Mertens u 30. minuti, a rezultat 1:0 na semaforu je bio aktivan sve do 52. minute. Bournemouthu je izjednačenje donio Afobe, da bi u 76. minuti Francis pogodio za preokret.

Sve je išlo ka tome da će ovo biti pobjeda Bournemoutha, ali je Zielinski šest minuta prije kraja izjednačio i tako postavio konačan rezultat.

Na golu Bournemoutha u ovom meču bio je bh. reprezentativac Asmir Begović.