Benfica osigurala četvrtu uzastopnu titulu

Ukupno 36. titula

Fudbaleri Benfice osigurali su svoj 36. naslov prvaka Portugala.

Ekipa iz Lisabona je pobijedivši Guimaraes sa 5:0 u 33. kola tamošnjeg šampionata osigurala četvrti naslov zaredom, a prednost ispred rivala Porta, koji je drugi na tabeli, iznosi nedostižnih osam bodova.

Benfica je protiv Guimaraesa već na poluvremenu osigurala veliko slavlje svojim navijačima. Nakon prvih 45 minuta rezultat na poluvremenu je glasio 4:0, da bi do kraja utakmice dodatno ovjerena pobjeda.

U portugalskom šampionatu, inače, ispod Benfice se nalaze Porto, Sporting,  Guimaraes, Braga...