Bešiktaš preokretom do pobjede, Višća igrao 89 minuta

Turska Superliga

Nogometaši Bešiktaša slavili su u manjem gradskom derbiju protiv Basaksehira s 2:1.

Iako su imali gol zaostatka na poluvremenu, nogometaši Bešiktaša uspjeli su preokrenuti i na kraju slaviit petu pobjedu, te doći na treće mjesto na tabeli, sa dva boda manje od Fenerbahčea i Galate.

Epureanu je u 42. minuti doveo domaću momčad u prednost, ali su u svega osam minuta gosti zabili dva gola.

Demba Ba je u 63. minuti izjednačio na 1:1, a Frei u 75. pogodio za 2:1 i pobjedu crno-bijelih, kojima nije otežalo ni isključenje Franca u 76., odnosno Koybasija u 90. minuti.

Bh. reprezentativac Edin Višća je iz igre izašao u 89. minuti, a njegov tim je 11. na tabeli sa 11 bodova.