Bešiktaš savladao Karabukspor i zasjeo na vrh

Turska liga, 28. kolo

Fudbaleri Bešiktaša u 28. kolu savladali su Karabukspor rezultatom 2:1 i zasjeli na lidersku poziciju u turskom prvenstvu.

Bešiktaš se pokazao kao mnogo bolji protivnik u večerašnjoj utakmici, a do prvog pogotka na utakmici stigao je golom Hutchinsona u 25. minuti.

Vodstvo tima iz Istanbula trajalo je do 79. minute kada je za izjednačenje pogodio Cagiran, da bi u posljednjim sekundama susreta Tosun postavio konačnih 2:1.

Nakon trijumfa Bešiktaš zauzima prvoplasiranu poziciju i po broju bodova izjednačen je sa Galatasarayom.