Betis slavio na gostovanju u Gijonu

Primera, 6. kolo:

Sporting Gijon je u okviru 6. kola španske Primere poražen od Betisa rezultatom 2:1.

Domaći su na stadionu "El Molinon" vodstvo imali već nakon 17. minuta igre, kada je nakon asistencije Alena Halilovića loptu u mrežu pospremio Carlos Castro.

Betis je u nastavku utakmice na sve načine pokušavao doći do izjednačenja. Pred golom Alberta bilježimo nekoliko šansi, a onu najbolju u 46. minuti iskoristio je Joaquin i donio svom timu izjednačenje.

Uspio je Betis samo deset minuta kasnije preokrenuti rezultat zahvaljujući Castru za konačnih 2:1.

Nakon poraza Sporting zauzima 14. poziciju u španskom prvenstvu sa pet osvojenih bodova, dok je Betis na desetom mjestu sa tri boda više.