Braga eliminisala Zrinjski
Čovjek odluke Cesar Peixoto

M. Maksimović

Fudbaleri mostarskog Zrinjskog nisu uspjeli izboriti nastup u prvom kolu Kupa UEFA. Nakon minimalnog poraza u Portugalu prije 14 dana, u revanš susretu pod Bijelim Brijegom Braga je slavila 2:0.Zrinjski je odigrao dobro 56 minuta, ali je to na kraju slaba utjeha njegovim igračima i navijačima. Braga se nije u Mostaru predstavila kao ekipa koja je nepobjediva, ali su Portugalci pokazali još jednom da jako teško primaju gol.

Dragan Jović je stalno upozoravao na opasne kontre Portugalaca i upravo je jedna kontra riješila pitanje pobjednika.

Utakmicu bolje otvaraju gosti, već u 4. minuti u prilici je Silva, ali šutira pravo u Melhera. Četiri minute kasnije, slobodan udarac na drugoj strani izvodi Đurić, ali nema opasnosti po gol gostiju.

Do 20 minute nismo vidjeli niti jedan ozbiljniji pokušaj, Zrinjski je uglavnom razmišljao o svom golu, a prvu možda i najbolju priliku u prvom dijelu ima Matko. Staniša Nikolić gura u šansu Matka koji ide jedan na jedan sa golmanom Brage, ali golman Eduardo izlazi kao pobjednik, Zrinjskom samo za utjehu ostaje korner. Od tog trenutka Zrinjski je krenuo više prema golu Brage i do kraja prvih pola sata prijete matko odnosno Selimović.

U 31. minuti opasno je pred golom Melhera Pereire sa desne strane šalje upotrebljivu loptu, ali to ne koristi Silva. Do kraja prvog dijela vrijedi izdvojiti pokušaj Šunjića koji iz nedozvoljene situacije šutira preko gola.

Početak drugog dijela pripada fudbalerima Zrinjskog, nakon tri minute igre u nastavku prijeti Žižović sa dvadesetak metara, ali pravo u Eduarda. U 54. minuti dosta uzbuđenja pred golom Eduarda. Nikolić pronalazi Selimovića, ovaj na drugoj stativi Stojanović, ali njegov udarac blokira u posljednjem trenutku Burgos. Nakon kornera je pokušao Žižović ponovo, ali lopta ide pored gola.

Zrinjski - Braga 0:2 (0:0)
Stadion: Pod Bijelim Brijegom. Gledalaca 7.000. Sudija: Sten Kaldma (Estonija).
Žuti kartoni : Žižović (Zrinjski) Luis Burgos, Evaldo Fabiano, Stelvio Cruz (Braga).
Strijelci: 0-1 Cesar Peixoto (56), 0-2 Nascimento Matheus (94)

Zrinjski - Melher, Aničić, Pezo, Nikolić, Đurić, Stojanović (od 74 min Kordić) ,
Selimović (od 79 min Vuković) , Žižović, Matko, Serdarušić. Trener Dragan Jović
Braga - Eduardo, Burgos, Moises, Pereira, Evaldo, Silva (od 46min)
Da Costa, Peixoto (od 76 min Linz) , Stelvio,
Meyong (od 66 min Matheus), Rosai. Trener: Jorge Jesus
U sljedećem napadu je sve riješeno, kontra Brage po desnoj strani, Cesar Peixoto ne propušta priliku da savlada nemoćnog Melhera. Nakon primljenog gola očekivano fudbaleri Zrinjskog su stali, gosti su imali sve više prostora, pa je u dva navrata gol Zrinjskog odličnim intervencijama spasio Igor Melher. U tom periodu Jović je zamijenio Stojanovića Kordićem, a Selimovića Vukovićem.

Svoju prvu izmjenu trener Brage Jorge Jesus je prvo napravio u 46. minuti kada je da zamijenio Silvu Da Costom, a nakon postignutog gola umjesto Meyonga je zaigrao Nascimento Matheus, dok je priliku dobio i Linz zamijenivši Cesara Peixota. U sudijskoj nadoknadi kada je sve bilo riješeno, Nascimento Matheus u 94. minuti postiže gol za konačnih 0:2.

Zrinjski - Braga 0:1 (César Peixoto 56')

Zrinjski - Braga 0:2 (Nascimento Matheus 94')

Zaprati HŠK Zrinjski, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: