Brighton namučio Topnike

Arsenal ide dalje

Teme:

Fudbaleri Arsenala savladali su večeras kao gosti ekipu Brightona s 3:2 u susretu 4. kola FA Kupa.

Dobro je tim Arsenea Wengera otvorio meč. Theo Walcott je pogodio nakon duge pauze za prednost od 1:0...

Do drugog gola Topnici stižu u 24. minuti. Još jedan povratnik u ekipu nakon povrede Mesut Ozil povećao je vodstvo Arsenala 2:0.

Ovim rezultatom se otišlo na odmor, da bi nakon pet minuta igre u nastavku Brighton smanjio zaostatak.

O'Grady je preciznim udarcem pogodio mrežu gostiju s Emirates za smanjenje rezultata na 1:2.

Međutim, samo devet minuta kasnije novi gol u mreži domaćeg golmana Stockdalea. Sjajnu akciju u pogodak je pretvorio Tomas Rosicky za vodstvo od 3:1.

Nije se Brighton predao. Uspjeli su preko Baldocka da smanje prednost na 3:2 u 75. minuti, ali do kraja nisu mogli da dođu do poravnanja ili eventualnog preokreta.

Arsenal je tako prošao u naredni krug FA Kupa...

FA Kup, 4. kolo:

Brighton - Arsenal 2:3 (O'Grady 50', Baldock 75' / Walcott 2, Ozil 24', Rosicky 59')

Walcott T. Goal - Brighton 0-1 Arsenal 25/01/2015 by SportPlusTV
Mesut Ozil Goal Brighton & Hove Albion 0:2... by SportPlusTV
O Grady C. Goal - Brighton 1 - 2 Arsenal - FA... by SportPlusTV
Tomas Rosicky GOAL - Brighton 1:3 Arsenal 25/01... by SportPlusTV

Zaprati Arsenal, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: