Celta vodila 2:0 u Almeriji, osvojila samo bod

Primera

Posljednji susret 35. kola Primere odigrali su Almeria i Celta, a on je završen rezultatom 2:2.

Gosti iz Viga neshvatljivo su prokockali pobjedu u Almeriji. Imali su 2:0 na poluvremenu, no u nastavku su popstuli.

Poveli su golom Nolita u 17. minuti, a Mina je u 39. povisio na 2:0.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme, Bifouma smanjuje na 2:1 i vraća domaćinu nadu da može ostati neporažen.

Kada je Zongo u 68. izjednačio na 2:2, domaći su krenuli i po pobjedu, obzirom da su od 54. minute igrali s igračem više (isključen Cabral kod gostiju).

Potom je Dos Santos u 74. dobio drugi žuti u Almeriji, pa se od kraja igralo 10 na 10, ali ostalo je 2:2 na semaforu. Almeria je sada došla na 16. mjesto sa 32 boda, dok je Celta preskočila Espanyol i zauzima deveto mjesto sa 46 bodova.