Celticu pripao Old firm, Šimunović igrao 90 minuta

Škotska liga, 7. kolo:

Na Ibroxu je danas u okviru 7. kola škotskog Premiershipa odigran veliki derbi između Glasgowa i Celtica.

Legendarni Old firm je očekivano i ovoga puta pripao zeleno-bijelima, koji bez ozbira na dugogodišnje rivalstvo, posljednjih godina suvereno vladaju škotskim fudbalom. Momčad Brendana Rodgersa na kraju je slavila rezultatom 2:0.

Prvo poluvrijeme je okončano bez golova, da bi u desetoj minuti nastavka Celtic došao do prednosti. Strijelac za vodstvo gostiju je bio Rogić, a u 65. minuti prednost je udvostručio Griffiths, što je ujedno bio i posljedjni gol na ovom meču.

Cijeli susret za Celtic je odigrao bh. reprezentativac Jozo Šimunović.

Celtic nakon sedam kola ima 19 bodova i prvi je na tabeli, dok je Rangers sa 11 na četvrtom mjestu.