Ćerimagić strijelac u trijumfu Gornika

Poljska Ekstraklasa, 34. kolo:

Armin Ćerimagić postigao je pogodak u večerašnjoj pobjedi Gornika.

Gornik je u okviru 34. kola poljske Ekstraklase savladao na domaćem terenu Slask rezultatom 2:1, a veoma dobru partiju u ovoj utakmici pružio je mladi bosanskohercegovački reprezentativac Armin Ćerimagić.

Ćerimagić je u 17. minuti zabio za vodstvo Gornika, a mnimalna prednost domaćih trajala je do 83. minute. Za izjednačenje je pogodio Bilinski, da bi potom u zadnjoj minuti Steblecki vratio prednost Gorniku za konačnih 2:1.

Ovom pobjedom Gornik je pobjegao u zonu opstanka sa jednim bodom više od ugroženog Podbeskidziea.