Češka i Slovačka slavile u prijateljskim mečevima

Pripreme za Euro

Fudbaleri Češke slavili su pobjedu danas na neutralnom terenu protiv Malrte u prijateljskom meču rezultatom 6:0.

Česi su bili veliki favoriti u ovom, za njih pripremnom meču pred Euro, i tu ulogu su potpuno opravdali. Prvo je Plasil pogodio u 15. minuti za 1:0, da bi prednost povećao Skoda šest minuta kasnije na 2:0.

Pred kraj prvog poluvremena Hubnik je pogodio za 3:0, a drugo poluvrijeme donijelo je još tri gola. Pogađali su Lafata, Necid i Schick.

Potražite više informacija na temu Kvalifikacije za EURO 2024:

Pobjedu su danas slavili i fudbaleri Slovačke koji su pobijedili Gruziju 3:1. Za Slovačku su pogađali Nemec dva puta te jednom Zrelak.