Championship: Nottingham slavio, remi Sunderlanda i Derbyja

Championship, 1. kolo

Nova sezona engleskog Championshipa danas je zvanično počela, a večerašnji program donio je dvije utakmice.

Nottingham Forest je na svom City Groundu dočekao Millwall i na kraju je slavio pobjedu od 1:0.

Iako su gosti imali bolje šanse i veći broj šuteva ka golu, Nottingham je jednu šansu iskoristio za tri boda, a pogodio je McKay u 41. minuti meča.

Sunderland je loše otvorio sezonu u Championshipu. Na svom terenu su remizirali sa Derby Countyjem i to rezultatom 1:1.

Gosti su od 11. minute vodili golom Johnsona, da bi bod Sunderlandu donio Grabban s penala u 42. minuti.