Chelsea neumoljiv, Welbeck spasitelj, osmica Southamptona

Premiership, 8. kolo

Fudbaleri Chelseaja savaldali su kao gosti (2:1) Crystal Palace u susretu 8. kola Premier lige.

Dobro je Chelsea otvorio meč. Nakon šest minuta igre su poveli prekrasnim pogotkom Oscara, da bi nakon toga Azplicueta kod Chelseaja i Delaney kod domaćeg tima dobili crvene kartone.

Sa po 10 igrača oba tima su postigla po jedan gol. Fabregas je u 51. minuti pogodio za prednost Plavaca od 2:0, da bi počasni gol za domaće postigao Zaha u 90. minuti.

Arsenal je zahvaljujući Dannyju Welbecku osvojio bod na Emiratesu (2:2) protiv Hulla.

Alexis je u 13. minuti doveo domaće u vodstvo, da bi gosti preko Diamea i Hernandeza preokrenuli rezultat u svoju korist. Ipak, u nadoknadi vremena Danny Welbeck je pogodio za konačnih 2:2.

Pravu katastrofu je doživio Sunderland kod Southamptona. Sveci su na kraju pregazili Crne mačke s 8:0, a tri boda je i upisao Everton Muhameda Bešića protiv Aston Ville (3:0).

Slavio je i West Ham protiv Burnleya s 3:1...

Premier liga, 8. kolo:

Everton - Aston Villa 3:0 (Jagielka 18', Lukaku 48', Coleman 77')
Arsenal - Hull 2:2 (Sanchez 13',Welbeck 90+1 / Diame 17', Hernandez 46')
Burlney - West Ham 1:3 (Boyd 60' / Sakho 49', Valencia 54', Cole 71')
Crystal Palace - Chelsea 1:2 (Zaha 90' / Oscar 6', Fabegas 51')
Southampton - Sunderland 8:0 (Vergini 12'ag, Pelle 18', 69', Cork 37', Bridcutt 63'ag, Tadić 78', Wanyma 80', Mane 87')

Zaprati Chelsea, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: