Chicago razbio Orlando, kiks Galaxyja

MLS

S. Bošković

Fudbaleri Columubusa, Chicaga, Sportinga i San Josea su upisali pobjede u 17. kolu MLS-a.

Columbus je na domaćem terenu razbio Montreal rezultatom 4:1. Nakon prvog dijela igre rezultat je glasio 1:1, a golove su postigli Higuain i Jackson-Hamel. Ipak, u drugom dijelu domaćinu su postigli još tri gola. Manneh je pogodio u 70. minuti, Kamara dvije minute kasnije, a u samom finišu utakmice Higuain je postigao gol za konačnih 4:1.

Chicagoje je s 4:0 bio bolji od Ronalda, a Accam je postigao hat-trick, dok se je još u strijelce upisao Nikolics.

Sporting je slavio na gostovanju kod Los Angeles Galaxyja rezultatom 2:1. Za goste su u prvom dijelu igre pogodili Espinoze i Opara,  dok je Romney desetak minuta prije uspio smanjiti rezultat. Identičnim rezultatom San Jose je savladao Real Salt Lake.

Minnesota i Vancouver su odigrali bez pobjednika, a konačni rezultat je glasio 2:2.

MLS:

Columbus Crew - Montreal 4:1 (Higuain 17', 88', Manneh 70' Kamara 72/Jackson - Hamel 19')

Minnesota - Vancouver Whitecaps 2:2 (Calvo 50' Thiesson 63'/Techera 17', Tchani 45+')

San Jose - Real Salt Lake 2:1 (Hoesen 13', Urena 68'/Hernandez 90+')

Chicago Fire - Orlando City (Accam 3'8',63', Nikolics 52')

LA Galaxy - Sporting 1:2 (Romney 78'/Espinoza 22', Opara 35')