Cimirot s PAOK-om ubjedljivo slavio u Gruziji

PAOK slavio sa 3:0

Dinamo Tbilisi i PAOK odigrali su danas prvi meč play-offa za plasman u Evropsku ligu.

Tim iz Gruzije je na domaćem terenu ugostio momčad za koju nastupa bh. reprezentativac Gojko Cimirot, a nakon 90 minuta igre više razloga za slavlje imao je PAOK koji će revanš u Solunu dočekati s tri gola prednosti (0:3).

PAOK je do prednosti došao u 20. minuti. Nakon asistencije Rodriguesa mrežu domaćih pogodio je Matos, a minimalna prednost na semaforu je stajala do 71. minute. Za 2:0 pogodio je Crespo, da bi sedam minuta prije kraja konačan rezultat postavio Pereyra.

Za grčki tim cijeli susret je, po običaju, odigrao naš Gojko Cimirot.

Revanš susret se igra naredne sedmice, a konačan pobjednik ide u grupnu fazu Evropske lige.