Čudan gol Carrasca za remi Belgije u Amsterdamu

Belgija remizirala s Holandijom

Prijateljski meč u Amsterdamu između Holandije i Belgije nije donio pobjednika. Susret je završen rezultatom (1:1).

Holandija je na samom otvaranju ostala bez Schaarsa i Janssena, koji su zbog povreda napustili meč, a nešto bolju igru u prvih 45 minuta uspjeli su krunisati pogotkom. Igrala se 38. minuta kada dosuđeni penal u pogodak pretvara Davy Klaassen za prednost Lala na poluvremenu od 1:0.

Nastavak ponovo donosi zanimljiv meč, nekoliko šansi na obje strane i izjednačujući gol Belgije.

Holandija je napade Crvenih đavola izdržavala sve do 82. minute kada Yannick Carrasco pogađa za konačan rezultat susreta.