Debakl Lyona u Nici

Prva utakmica 14. kola Ligue 1

Fudbaleri Lyona su večeras doživjeli treći poraz sezone, a nanijela im ga je ove sezone sjajna ekipa Nice.

Domaći tim je slavio sa 3:0 i tako se svom večerašnjem rivalu približio na samo jedan bod zaostatka na tabeli Ligue 1.

Domaći tim je poveo u 20. minuti golom Germaina, kojem je asistirao Seri. Taj rezultat bio je aktuelan nakon prvih 45 minuta, da bi u trećoj minuti drugog dijela igre Yanga-Mbiwa autogolom povisio prednost Nice na 2:0.

Dvadesetak minuta prije kraja, Koziello je postigao gol za 3:0, što je  bio i konačan rezultat utakmice.

Lyon je ovim porazom ostao na drugom mjestu tabele sa 25 bodova, što je već deset bodova manje od vodećeg PSG-a uz utakmicu više. Nica je na sjajnom trećem mjestu sa 24 osvojena boda i predstavlja pravi hit francuskog prvenstva.