Derbi začelja pripao Espanyolu

Novi poraz Celte Vigo

Posljednji meč 4. kola španske La Lige ponudio je derbi začelja u kojem su se sastali Espanyol i Celta Vigo.

Nakon 90 minuta zanimljive utakmice, sretniji je bio domaći tim koji je slavio pobjedu rezultatom 2:1.

Espanyol je već u 10. minuti poveo sa 1:0 golom Morena, da bi u 24. Piatti povisio na 2:0 i postavio rezultat prvog poluvremena.

Sve što je Celta uspjela uraditi do kraja utakmice je počasni gol Sista iz 69. minute.

Potražite više informacija na temu La Liga:

Espanyolu je ovo bila prva pobjeda u sezoni i ovaj tim sada zauzima 16. mjesto sa četiri osvojena boda. Celta za sada igra veoma lošu sezonu i pozicionirana je na 17. mjesto sa samo tri boda.