Dobar nastup Memiševića u pobjedi Groningena

Prvenstvo Holandije

Fudbaleri Groningena pobijedili su Twente s 1:0 u susretu 6. kola holandskog prvenstva.

Do druge pobjede u prvenstvu Groningen je stigao zahvaljujući odličnoj igri u defanzivi, a jedan gol im je na kraju bio dovoljan za trijumf.

Veliki broj šansi viđen je na obje strane. Međutim, samo jedan gol je postignut, a u 51. minuti je pobjedu Groningenu donio Idrissi.

Povremeni reprezentativac BiH Samir Memišević je odigrao odličnu utakmicu. Imao je nekoliko odličnih intervencija i dobro je komandovao ostatkom odbrane tokom kompletnih 90 minuta.

Groningen je trenutno na 11. mjestu Eredivisie sa osam bodova, dok je Twente tek na 16. mjestu sa svega tri boda.