Džeko ponovo završio posao za Romu

Edin strijelac u pobjedi Vučice

Piše: M. Šljivak
Fudbaleri Rome pobijedili su večeras u Rimu Sassuolo s 3:1 u susretu 29. kola italijanske Serije A uz novi pogodak Edina Džeke.

Dobro su gosti ušli u ovaj meč i pogotkom Defrela su poveli već nakon devet minuta igre, ali im radost nije dugo trajala. Sedam minuta kasnije rezultat poravnava Peredes za 1:1.

Oba tima su imala nekoliko prilika do kraja prvog dijela, a Roma u nadoknadi vremena dolazi do gola. Salah je iskoristio veoma lošu reakciju protivničke odbrane i pogodio je s nekoliko metara za 2:1.

Nastavak meča donosi i ulazak Edina Džeke u 60. minuti. Trebalo je bh. napadaču samo osam minuta da dođe do gola i da riješi Romu muka u ovom meču (3:1).

Mogao je Edin potom još jednom ugroziti protivnički gol. Ipak, promašio je dobru šansu, a Sassuolo na drugoj strani nije uspijevao da se vrati u meč.

Do kraja je ostalo 3:1 i Roma je došla do važna tri boda u borbi za drugo mjesto s Napolijem.