Džeko promašio zicer, Lazio ponovo žestoko kaznio

Basta doveo Lazio u novo vodstvo

E. Čaušević

Odličan meč igraju trenutno na Olimpicu u okviru 34. kola italijanske Serije A Roma i Lazio.

Lazio je uspio u 12. minuti da povede sa 0:1, a hladan tuš domaćim navijačima priredio je Keita Balde koji je sjajnim udarcem savladao golmana Rome. Ipak, u samom finišu prvog dijela Roma je izjednačila na 1:1 kada je iz nepostojećeg penala pogodio De Rossi.

Vučica je na samom otvaranju utakmice mogla do prednosti, odličnu šansu ponovo je imao Džeko, ali njegov udarac je fenomenalno zaustavio Strakosha. Samo dvije minute kasnije Lazio je ponovo kaznio Romu za promašaj jer je Basta zatresao mrežu Vučice za 1:2.