Elfsborg ubjedljiv na Farskim otocima
Šveđani su jednom nogom već u drugom krugu

Intertoto kup

U posljednje tri utakmice Intertoto kupa gosti su ostvarili dvije pobjede, a čast domaćih spasio je litvanski Ekranas, koji je savladao ekipu Trans Narva iz Estonije rezultatom 1:0.

Mađarski Honved je sa 2:1 slavio u Kazahstanu pobijedivši tamošnji Zhetysu Taldykorgan, a sva tri gola pala su u drugom poluvremenu u rasponu od 15 minuta. Nakon što su domaći poveli, gosti su se brzo vratili i u potpunosti preokrenuli rezultat.

Najveći posao u prvom kolu Intertoto kupa napravili su fudbaleri švedskog Elfsborga koji su na Farskim otocima savladali Torshavn rezultatom 4:1, a dvostruki strijelac bio je Mobaeck.