Espanyol stigao do prve pobjede

Katalonci bolji od Getafea

Nogometaši Espanyola su u pretposljednjem susretu petog kola španske Primere, nekako očekivano, slavili s 2:0 protiv Getafea.

Espanyol je u prethodna četiri kola osovjio dva boda, ali su pred svojim navijačima večeras upisali prvu pobjedu.

Ostvarili su je protiv ove sezone slabašnog Getafea, kome je ovo bio treći vezani, ukupno četvrti poraz.

Vodeći gol za Katalonce postigao je Sergio Garcia u 65. minuti nakon asistencije Salve Seville, da bi sjajnu partiju domaćih okrunio Stuani golom u 83. minuti.

Espanyol je sada na 13. mjestu sa pet bodova, dok Getafe ima tri boda i pretposljednji je na tabeli. Lošija je tek Cordoba koja ima bod manje.