Estonija ostvarila najveću pobjedu u novijoj historiji

Protiv Gibraltara

Reprezentacija Estonije pobijedila je Gibraltar sa 0:6 u susretu 9. kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Do najveće pobjede u novijoj historiji Estonija je došla na krilima napadača Tamma koji je postigao tri gola.

Do vodstva su gosti došli u 10. minuti preko Lutsa za prednost od 0:1, da bi nakon pola sata igre prednost na 0:2 povećao Kait.

Golom Zenjova u 38. minuti Estonija je riješila sve dileme u ovom duelu za prednost od 0:3.

Nastavak je donio još tri gola u mreži Gibraltara. Sva tri gola postigao je Tamm za konačan rezultat od 0:6.

Estonija je tako izjednačila najveću pobjedu u historiji. Davne 1928. godine su također slavili sa 6:0 protiv Litvanije, ali sigurno je da je ovaj rezultat najveći za Estonce u novijoj historiji.