Everton slavio bez Bešića, Newcastle bolji od Tottenhama

Premiership, 9. kolo

Ekipe Evertona i Newcastlea upisale su pobjede u 9. kolu engleske Premier lige.

Everton je slavio na gostovanju kod Burnleya rezultatom 3:1...

Karamele su povele već nakon četiri minute igre kada je mrežu domaćeg tima pogodio Samuel Eto'o za vodstvo od 1:0.

Radost gostiju trajala je samo 15 minuta. Poravnanje je Burnleyu donio Ings nakon sjajne akcije.

Ipak, u 29. minuti Everton je ponovo došao do vodstva. Ovog puta je pogodio Romelu Lukaku za prednost od 2:1.

Ovaj rezultat se na semaforu zadržao sve do 86. minute. Eto'o je drugim pogotkom danas postavio konačnih 3:1.

Muhamed Bešić je susret odgledao s klupe za rezervne igrače.

Newcastle je slavio gostujuću pobjedu na White Hart Laneu protiv Tottenama (2:1).

Domaći su poveli u 18. minuti preko Emmanuela Adebayora, ali je u nastavku utakmice gostujući tim stigao do pobjede.

Sammy Ameobi je nakon sedam sekundi igre u drugom poluvremenu poravnao na 1:1, da bi Svrakama pobjedu donio Ayoze Perez u 58. minuti.