Fantastični Chelsea iskoristio sve mane Građana

Chelseaju derbi na Etihadu

Fudbaleri Chelseaja pobiejedili su kao gosti Manchester City s 3:1 u susretu 14. kola engleske Premier lige.

Odličan meč je viđen na Etihadu, a na kraju su Plavci stigli do velike pobjede u ovom meču.

Dosta uzbuđenja u prvom dijelu je viđeno, ali je prvih 45 minuta donijelo samo jedan gol. U 45. minuti je City poveo i to autogolom Garyja Cahilla.

Vodstvom domaćeg tima se otišlo na odmor, a u nastavku je Chelsea stigao do velikog preokreta.

Diego Costa je u 60. minuti pogodio za 1:1, da bi deset minuta kasnije Willian pogodio za preokret i vodstvo od 2:1.

Iako je City pokušavao doći do boda u 90. minuti Eden Hazard pogađa za konačan rezultat od 3:1 i pobjedu Chelseaja.

Građani su ostali na kraju s dva igrača manje jer su isključeni Aguuero i Fernandinho.