Feyenoord siguran, Memiševićev Groningen do važne pobjede

Eredivizija

Feyenoord i Groningen ostvarili su domaće pobjede u 31. kolu holandske Eredivizije.

Feyenoord je pobjedom nad Utrechtom (2:0) učvrstio svoj položaj na vrhu i sada ima četiri boda više od Ajaxa, koji ima i utakmicu manje.

Pogotke za roterdamski sastav u ovoj pobjedi postigli su Toornstra u 48. i Elia u 80. minuti.

Važnu pobjedu u borbi za opstanak Groningen je ostvario protiv Zwollea, kojeg je deklasirao rezultatom 5:1. Linssen i Mahi postigli su po dav gola, a jedan Hrustić, dok je Brock-Madsen dao jedini gol za goste.

Bh. reprezentativac Samir Memišević odradio je dobro 90 minuta u odbrani Groningena, koji sada ima osam bodova više u odnosu na klubove iz opasne zone.

Eredivizija, 31. kolo:
Feyenoord - Utrecht 2:0 (Toornstra 48, Elia 80)
Groningen - Zwolle 5:1 (Linssen 14, 38, Mahi 19, 53, Hustić 88/ Brock-Madsen 46)