Florenzi i čarolija Destra za novu pobjedu Rome

Pobjeda Rome, Pjaniću 90 minuta

Fudbaleri Rome savladali su večeras na Olimpicu ekipu Verone s 2:0 u susretu petog kola italijanske Serie A.

Dominirala je Roma u ovom susretu i na kraju su sasvim zasluženo stigli do nova tri boda.

Maicon je prvi prijetio golu Verone, ali je dobar udarac završio iznad gola. Zatim je pokušao i Destro, kojem je u 35. minuti poništen i pogodak zbog ofasajda.

Iako je Roma dominirala u prvom dijelu, semafor je nakon prvih 45 minuta na obje strane pokazivao nulu (0:0).

Francesco Totti je na otvaranju drugog poluvremena imao dobru šansu, ali je Gollini odbrani. Zatim je nakon kornera Miralema Pjanića Yanga-Mbiwa imao dobra pokušaj, no i on je neprecizan.

Maicon je potom ponovo prijetio gostima iz Verone, ali je i iskusni Brazilac ponovo neprecizan.

Ipak, napadi Rome su se isplatili u 75. minuti. Sjajno je pogodio Alessandro Florenzi za vodstvo Vučice od 1:0.

Samo četiri minute kasnije nova velika šansa za Destra. Gervinho ga je uposlio, napadač Rimljana šutira, a lopta odlazi iznad prečke.

Florenzi je u 81. minuti promašio veliku priliku. Sa samo pet metara je pogodio prečku. Mattia Destro se za promašaje iskupio u u 86. minuti. Fantastičnim udarcem sa 40 metara je pogodio za konačan rezultat susreta od 2:0.

Miralem Pjanić je odigrao jako dobro kompletan meč..