Fortes golčinom utišao navijače Lyona

Reims slavio na Gerlandu

Reims je na Gerlandu slavio s 1:0 i tako priredio najveće iznenađenje u trećem kolu francuske Ligue 1.

Utakmicu na Gerlandu pokvario je jak pljusak zbog čega je početak drugog poluvrmena kasnio skoro pola sata.

Iako je Lyon bio bolji, gosti su uspijevali da sačuvaju svoju mrežu. Domaćin je najbolju šansu imao u 71. minuti kada je Courtet oborio Ferrija, a Grenier ne uspijeva pogoditi. Inače, i Ferri i Grenier nisu počeli utakmicu od prve minute.

Uslijedila je kazna samo pet minuta kasnije. Odair Fortes je matirao Portugalca Anthonyja Lopesa za veliko slavlje Reimsa, koji se sada bodovno izjednačio s Lyonom.