Frosinone iznenadio Bolognu

Važna pobjeda za Frosinone

E. Čaušević

Fudbaleri Frosinonea savladali su Bolognu (1:0) u okviru 23. kola italijanske Serije A.

Zanimljivu utakmicu večeras su odigrali Frosinone i Bologna, a domaća ekipa slavila je sa 1:0. Iako je Bologna propustila nekoliko fantastičnih prilika u prvom poluvremenu, na kraju je Frosinone kaznio sve ove promašaje i stigao do pobjede.

Jedini gol na večerašnjoj utakmici postigao je Dionisi iz penala u 77. minuti utakmice. Frosinoneu je ovo tek peta pobjeda u ovoj sezoni Serije A. Bologna je utakmicu završila sa deset igrača jer je drugi žuti, odnosno crveni karton u 64. minuti dobio Oikonomou.

Ova ekipa nalazi se na 19. mjestu sa 19 osvojenih bodova, dok je Bologna na desetoj poziciji sa desr bodova više.