Galata razbila Bursu, remi Osmanlispora i Konyaspora

Turska Superliga

Galatasaray je pregazio Bursaspor u gostima u meču 29. kola turske Superlige.

Galata je slavila s visokih 5:0 u Bursi i učvrstila se na četvrtom mjestu, ali i zadržala priključak za ekipama koje idu u Ligu prvaka.

Ertugrul je u šestoj autogolom "poklonio" vodstvo Galati, a u finišu prvog dijela Bruma pogađa za 2:0.

U nastavku su Calik, Podolski i Oztekin dokrajčili nemoćnu domaću ekipu i ovjerili pobjedu gostiju iz Istanbula.

Potražite više informacija na temu Super Lig:

U drugom meču Osmanlispor je ugostio ekipu Konyspor i meč je završen bez pobjednika, s tim da je domaći tim promašio penal u 75. minuti, tačnije uradio je to Umar.

Avdija Vršajević odigrao je 90 minuta za domaće, dok su za Konyju po 90 minuta odigrali Amir Hadžiahmetović i Riad Bajić, a kasnije je ušao i Deni Milošević.