Genoa povela, pa doživjela katastrofu u Cagliariju

Seria A, 20. kolo

Fudbaleri Cagliarija pobijedili su Genou s 4:1 u susretu 20. kola italijanske Serie A.

Gosti su dobro ušli u ovaj meč. Pogotkom Giovannija Simeonea su u 28. minuti došli do prednosti od 1:0, no to je bilo sve od njih danas, jer ih je Cagliari u nastavku pregazio.

Domaći su do poluvremena golovima Borriella i Joao Padra došli do preokreta i vodstva od 2:1.

Nastavak je također donio dva gola u mreži gostiju. Borriello je u 60. minuti povećao na 3:1, da bi četiri minute kasnije Farisa postavio konačnih 4:1.

Cagliari je meč završio s igračem manje naon što je desetak minuta prije kraja isključen Capuano.