Getafe poveo, pa na kraju izgubio od Rayo Vallecana
EPA

Primera, 17. kolo

U okviru 17. kola španske Primere, Getafe je na domaćem terenu doživio poraz od Rayo Vallecana, koji je nakon 90 minuta igre slavio sa 2:1.

Getafe je zahvaljujući pogotku Vazqueza prednost imao već nakon tri minute igre, da bi u 39. minuti gostima izjednačenje donio Jozabed.

Do kraja susreta Rayo Vallecano uspio je preokrenuti, a ovaj put strijelac u 64. minuti bio je Baena koji je postavio konačan rezultat susreta.

Nakon današnjeg poraza Getafe u španskom prvenstvu zauzima 13. poziciju, dok je Rayo Vallecano na 13. mjestu.