Getafe savladao Espanyol

Primera, 24. kolo

Getafe je večeras stigao do sedme ovosezonske pobjede, nakon što je u okviru 24. kola savladao momčad Espanyola sa 2:1.

Domaći tim već od samog početka susreta nametnuo je ofanzivan ritam igre, a mreža Espanyola prvi put zatresla se u 33. minuti. Strijelac je bio Sarabia, da bi u 57. minuti prednost udvostručio Vazquez.

I kada se mislilo da će susret biti okončan rezultatom 2:0, utješni pogodak za gostujući tim u 89. minuti postigao je Arbilla.

Getafe se nakon današnjeg trijumfa nalazi na 11. poziciji u španskom prvenstvu, dok je Espanyol na osmom mjestu.