Glupost Ibiševića u porazu Herthe, Bayern nezaustavljiv

Bundesliga

Bayern je u devetom kolu Bundeslige upisao novu pobjedu, a Vedad Ibišević je za Herthu dobio crveni karton.

Ibišević je napravio glupost i zbog jednog oštrog starta isključen je u porazu Herthe na gostovanju kod Schalkea.

Odmah nakon isključenja našeg napadača, Howedes je donio vodstvo Schalkeu, da bi Kalou u 73. minuti izjednačio na 1:1. Gosti iz Berlina nisu izdržali do kraja, pošto je Meyer u 92. donio domaćinu pobjedu.

Bayern je golom Mullera iz 23. minute slavio u Bremenu protiv Werdera devetu pobjedu i ubjedljivo je prvi na tabeli sa 27 bodova.

Emir Spanić je odigrao 90 minuta u remiju HSV-a i Bayera (0:0), a čitavu utakmicu odigrao je i Ermin Bičakčić za Hoffenheim, koji je u Wolfsburgu poražen s 4:2.

Mario Vrančić nije igrao u trijumfu Darmstadta u Augsburgu (2:0).