Golijada u Koelnu, domaćin slavio

Bundesliga, 24. kolo

Teme:

Nogometaši Koelna su u goljadi, u meču 24. kola njemačke Bundeslige, savladali Frankfurt s 4:2.

Iako se Koeln smatra tvrdom ekipom, danas potpuno drugačija slika. Jarčevi su postigli čak četiri, a primili dva gola.

Deyverson je u 28. minuti doveo domaće u vodstvo, ali je Meier u 58. minuti pogodio za 1:1.

Potom Risse, Osako i Ujah u razmaku od 10 minuta postižu golove za Koeln, koji je stigao do nedostižnih 4:1.

Uspjeli su gosti preko Meiera u 93. minuti, koji je pogodio s bijele tačke, ublažiti poraz. Prethodno je Wimmer skrivio penal i dobio crveni karton.

Potražite više informacija na temu Bundesliga:

Koeln je sada 11. sa 28 bodova, dok devetoplasirani Frankfurt ima tri boda više.

Bundesliga, 24. kolo:
Koeln - Frankfurt 4:2 (Deyverson 28, RIsse 72, Osako 79, Ujah 82/ Meier 58, 92 - penal)