Golman Zambije pogodio iz penala za remi sa Nigerijom

Mweene pogodio za 1:1

A. Haznadarević

Susret drugog kola grupne faze u grupi C AKN-a, koji su odigrale momčadi Nigerije i Zambije, završen je remijem rezultatom 1:1.

I jedna i druga ekipa su u meč ušle sa po jednim bodom, a igra je bila dosta ujednačena, ponajviše u prvom poluvremenu koje je okončano bez pogodaka.

U drugom poluvremenu Emenike u 57. minutu dovodi Nigeriju u vodstvo, nakon asistencije Mikela.

Ovaj rezultat je ostao na semaforu sve do 85. minuta, kada je dosuđen jedanesterac za Zambiju, koji je golman Kennedy Mweene majstorski izeo, postavivši tako krajnji rezultat meča.