Guingamp u Kneževini "ukrao" bitan bod za opstanak

Ligue 1, 36. kolo

Osvajač Kupa Francuske za ovu sezonu, ekipa Guingampa, u okviru xx. kola francuske Ligue 1 uspjela je neporažena napustiti Kneževinu, gdje je sa Monacom odigrala 1:1.

Nakon što je prvo poluvrijeme koje nije ponudilo ništa zanimljivo završeno bez golova, u nastavku utakmice viđena su dva pogotka.

Trinaest minuta prije kraja utakmice Dmitar Berbatov iskoristio je Dirar, te pogodio za vodstvo Kneževa od 1:0.

Ipak, gosti koji su se prije nekoliko dana pobjedom nad Rennesom od 2:0 uspjeli su preko Atika u 85 minuti doći do gola kojim su izborili veoma bitan bod u borbi za očuvanje prvoligaškog statusa.