Hannover i Stuttgart podijelili bodove

Bundesliga, 13. kolo:

Hannover i Stuttgart odigrali su neriješeno (1:1) u prvoj utakmici 13. kola njemačke Bundeslige.

U ovom meču prvi gol je viđen nakon nešto manje od pola sata igre, tačnije u 24. minuti, kada je Asano zabio za vodstvo Stuttgarta od 1:0.

S tim rezultatom se ujedno i otišlo na odmor, da bi u nastavku Hannover krenuo na sve ili ništa. Hannoverovi napadi isplatili su se u 76. minuti kada je dosuđen jedanaesterac, a realizator najstrožije kazne bio je Fullkrug.

Do kraja utakmice zabilježeno je još nekoliko poluprilika na obje strane, ali se rezultat nije mijenjao. Ostalo je 1:1.

Ovim bodom Hannover se zadržao na osmoj poziciji na tabeli sa 18 osvojenih bodova, dok je Stuttgart na 11. mjestu sa dva manje.