Hrvatska bez zvijezda srušila Meksiko

Prijateljska utakmica u Los Angelesu

D. Rakanović

Fudbalska reprezentacija Hrvatske porazila je Meksiko sa 2:1 u prijateljskoj utakmici odigranoj u Los Angelesu.

Selektor Hrvatske Ante Čačić zbog termina susreta praktično nije imao koga pozvati u reprezentaciju. Jedva je skupio 16 igrača, od čega su desetorica debitanti.

Na put je poveo tim sačinjen od zvijezda Lokomotive, Hajduka i Osijeka, i samo četiri internacionalca (Čop, Jedvaj, Kalinić, Santini).

S druge strane Meksiko je izveo najjači sastav jer se uigravaju za predstojeći Kup konferederacija.

Prije utakmice glavni cilj Hrvatske bio je sačuvati obraz, ali ovi momci su uspjeli prirediti senzaciju i odigrati fantastično poluvrijeme.

Heroj Hrvatske bio je Fran Tudor koji je upisao po pogodak i asistenciju.

U samo dvije minute Hrvati su završili sav posao. Prvo je pogodio Duje Čop u 36. minuti, da bi samo minut kasnije Tudor uduplao prednost. On je presjekao loptu nakon katastrofalne povratne lopte meksičkog braniča Diega Reyesa, zaobišao golmana i postigao pogodak za potpuni šok na tribinama.

Konačni rezultat postavio je Javier Hernandez. Fudbaler Bayera glavom u 86. minuti pogodio za 1:2.

MEKSIKO: Ochoa - L. Reyes, Moreno, Hernandez, D. Reyes, Gutierrez, Herrera, Molina, Layun, Peralta, Lozano

Potražite više informacija na temu Kvalifikacije za SP:

HRVATSKA: Kalinić - Jedvaj, Kolinger, Filipović, Barišić - Šunjić, Škorić - Vlašić, Majer, Čop - Santini